log in

Zdobywanie szczytów

Ten program pozwoli ci zobaczyć najbardziej spektakularne miejsca w Andach Ekwadorskich i podziwiać różnorodność natury i kulturalną jaką charakteryzuje się Ekwador.  Głównym celem będzie wspinaczka na Cotopaxi, najwyższy czynny wulkan na świecie i później wspinaczka na Chimborazo, najwyższy wulkan w Ekwadorze, który mierzony od środka Ziemi jest najbardziej odległym punktem od centrum planety. Przed wspinaczką na te szczyty, będziemy mieli parę dni aklimatyzacji do wysokości, w czasie których poznamy różne regiony Andów, lokalną kulturę, miejscową gościnność. Idealna wycieczka dla wspinaczy wysokogórskich, którzy szukają nowych wyzwań.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • Momenty spotkań z rdzenną ludnością, możliwość obserwowania ich sposobu życia i zwyczajów.
 • Zanurzenie się w kulturze i życiu kraju.
 • Obserwowanie andyjskich krajobrazów i słynnej "Alei Wulkanów".
 • Wspinaczka na dwa najwyższe szczyty w Andach Ekwadorskich  poprzedzona dobrą aklimatyzacją i treningiem fizycznym w szkole wspinaczki lodowej.

Pakiet dedykowany wulkanom Ekwadoru, z trasą, która pozwala podziwiać krajobraz Andów, usiany imponującymi wulkanami. Kulminacyjnymi puktami programu jest wspinaczka na dwa najwyższe wulkany w kraju: Cotopaxi (5897 m) i Chimborazo (6310 m).  Program z aklimatyzacją do wysokości,  na przemian z wizytami na lokalnych targach. Dobra kondycja fizyczna i dobre przygotowanie to niezbędne warunki, natomiast doświadczenie w wysokich górach jest wskazane. Ze względów bezpieczeństwa oraz w celu zwiększenia szans na dotarcie na szczyt, wspinaczka obejmuje zawsze jednego przewodnika dla dwóch osób.

Dzień 1 : PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2 : QUITO - CENTRUM HISTORYCZNE – MITAD DEL MUNDO
Dzień 3 : WPINACZKA NA GUAGUA PICHINCHA
Dzień 4 : WSPINACZKA NA CORAZON
Dzień 5 : QUITO – PAPALLACTA - QUITO
Dzień 6 : QUITO – WSPINACZKA NA WULKAN ILINIZA NORTE
Dzień 7 : WSPINACZKA NA SZCZYT WULKANU ILINIZA NORTE – QUITO
Dzień 8 : QUITO – TARG W OTAVALO -  COTACACHI – SAN ANTONIO DE IBARRA - QUITO
Dzień 9 : QUITO KOLEJKA LINOWA - MITAD DEL MUNDO
Dzień 10 : QUITO – WSPINACZKA NA WULKAN COTOPAXI
Dzień 11 : WSPINACZKA NA SZCZYT WULKANU COTOPAXI - RIOBAMBA
Dzień 12 : RIOBAMBA – WSPINACZKA NA WULKAN CHIMBORAZO
Dzień 13 : WSPINACZKA NA SZCZYT WULKANU CHIMBORAZO - QUITO
Dzień 14 : QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

3 dzień - Wspinaczka na Guagua Pichincha (4794 m), aktywny wulkan u stóp którego leży stolica Ekwadoru. Przejazd najpierw przez asfaltowane ulice miasta ok. pół godziny i następnie utwardzoną drogą przez około półtorej godziny. Dojeżdżamy na 4000 m i stamtąd rozpoczynamy wspinaczkę najpierw do schroniska na 4550 m i później do krawędzi krateru wulkanu.

4 dzień - Wcześnie rano jedziemy na południe "Aleją Wulkanów" przez około 2 godziny, aby dotrzeć do miejscowosci Chaupi i stamtąd wjeżdżamy na 4000 m, żeby rozpoczać wspinaczkę. Pierwsza część wspinaczki jest umiarkowana, wsród wysokich traw, aż dochodzi się  do podstawy grani, skąd dalsza wspinaczka jest już po piaskach i skałach na szczyt (4.786m).

5 dzień - Wycieczka do gorących źródeł w Papallacta, kąpiel w gorących źródłach (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C) u stóp wulkanu Antisana – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4200 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Park Narodowy Cayambe – Coca).

6 dzień – Najpierw jedziemy szosą Panamericana Sur przez półtora godziny i dojeżdżamy do u podstawy wulkanu Iliniza - starego wulkanu położonego w Kordylierze Zachodniej, który ma dwa szczyty: Północny i Południowy o wysokości 5126m i 5248m. Stamtąd jedziemy przez 45 minut po drodze utwardzonej, do wysokości 3900 m, skąd rozpoczyna się wspinaczka. Niedaleko La Virgen, gdzie rozpoczynamy wspinaczkę możemy podziwiać drzewa papierowe; te drzewa mają korę, złożoną z wielu cieniusieńkich warstw przypominajacych papier, stąd właśnie pochodzi ich nazwa. Po około 3 godzinach wspinaczki docieramy do schroniska „Nuevos Horizontes” na wysokości około 4650 mnpm. Kolacja i nocleg w schronisku.

7 dzień – Po wczesnym śniadaniu w schronisku idziemy piaszczystym i czym wyżej tym bardziej kamienistym szlakiem, biegnącym granią, aż dojdziemy do 5000 m, gdzie schodzimy kilka metrów, żeby iść trawersem w kierunku północnym aż do tzw. rynny,  która jest ważnym punktem wspinaczki. Stamtąd kontynuujemy wspinaczkę aż do metalowego krzyża, który wyznacza najwyższy punkt góry (5126 mnpm). Na szczycie mamy czas na podziwianie widoków, robienie zdjęć, a potem rozpoczynamy zejście i powrót do Quito.

8 dzień - Wycieczka na targ indiański w Otavalo – po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) i Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze).

9 dzień – Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, przystanek przy jeziorze Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm. Popołudnie spędzimy na ćwiczeniach poruszania się po lodowcu, asekuracji, używaniu raków, czekana itp.

10 dzień – Po północy rozpoczynamy wspinaczkę na szczyt Cotopaxi, gdzie dociera się o świcie. Ujrzymy dolinę pod nami, gdzie wschodzące słońce powita nas zmieniającą się barwą roślinności doliny. Na szczycie rozkoszujemy się widokami na inne wulkany w okolicy. Później zejście do schroniska, śniadanie w schronisku, zejście na parking i podróż do Baños.

11 dzień – W Baños, które jest małym miasteczkiem u podnóza wulkanu Tungurahua, będziemy mieli cały dzien na odpoczynek przed następnym wyzwaniem. Baños jest jednym z największych sanktuariów w kraju i możemy tam odwiedzić kościół "Matki Boskiej od Świętej Wody". Można również odwiedzić warsztat tagua, gdzie wyrabia się ozdoby z owocu palmy tagua, znanego jako roślinna kość słoniowa, popróbować wyrobów z trzciny cukrowej lub zrelaksować się i nabrać sił przed kolejną wspinaczką w jednym z licznych gorących źródeł w mieście.

12 dzień – Wcześnie rano jedziemy z Baños do El Arenal, około dwóch godzin po asfaltowej szosie i później pół godziny po utwardzonej, żeby znaleźć się w Rezerwacie Faunistycznym Chimborazo, gdzie w środowisku  typowym dla regionu andyjskiego, wśród wysokich traw, będziemy mogli obserwować stada wikuni, których obecnie jest w rezerwacie ponad 2300 osobników.  Dojedziemy samochodem do schroniska Carrel na 4800 m i stamtąd rozpoczniemy wspinaczkę do drugiego schroniska Whymper na 5100 metrów. Kolacja i nocleg w schronisku Whymper.

13 dzień – Po północy rozpoczynamy wspinaczkę na szczyt, aby skorzystać z utwardzonego śniegu na stokach wulkanu, podczas zimniejszych godzin nocnych i wczesnych porannych. Najpierw idziemy na północny zachód w kierunku piargowego stoku, aż dojdziemy do lodowca w okolicach wielkiego głazu znanego jako Castillo (zamek). Tutaj założymy nasze raki, zwiążemy się liną, wyciągniemy czekany i zaczniemy powolne podejście po spokojnie wznoszącym się zboczu góry. W okolicach wysokości 5500 m npm dojdziemy do szerokiej grani, która prowadzić nas będzie do jednego ze szczytów Chimborazo – Szczyt Veintmilla (6270 m npm). Stąd mamy jeszcze około 45 minut do Szczytu Whymper (6310 m npm). Podczas bezchmurnego dnia będziemy mogli podziwiać widoki biegnące od niebieskiego Oceanu Pacyficznego, poprzez białe czapy lodowe wulkanów w Andach, dochodząc aż do zielonych lasów Amazonii. Około południa powrót do Quito.

14 dzień - Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek.  Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Rejs po Galapagos – 4,5 lub 8 dni
Nie możesz opuścić Ekwadoru bez wycieczki na archipelag Galapagos, który jest oddalony o ok. 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z trzynastu dużych wysp, sześciu średnich wysp i 215 skalistych wysepek ...

Galapagos – 4 lub 5 dni
Zakwaterowanie w hotelu dla tych, którzy wolą noce spędzić w hotelu, a chcą odkryć te zaczarowane wyspy. Żadne miejsce na świecie nie ma takiej naturalnej różnorodności.

Nurkowanie na Galapagos – 3,4 lub 5 dni
Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp, ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

Napo Wildlife Center – 4 dni
Napo Wildlife Center jest jednym z najbardziej wygodnych i ekscytujących miejsc w ekwadorskiej Amazonii. Znajduje się w Parku Narodowym Yasuni, ważnym rezerwacie biosfery, deklarowanym przez UNESCO Dziedzictwem Naturalnym Ludzkości , połączenie uroku i prawdziwej natury .....  

Cuyabeno Lodge – 4 dni
Położony w głębi dżungli, Cuaybeno Lodge obiecuje zagłębienie się w Rezerwat Cuyabeno, bogaty w zadziwiającą  florę i faunę...

Wybrzeże – 4 dni
Ruta del Sol prowadzi na słoneczne plaże, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, do wiosek rybackich, do ciekawych ptaków z niebieskimi nózkami albo do miejsc gdzie można obejrzeć spektakl jaki nam oferują humbaki ..... nie możecie tego przegapić...

Budżet