log in

Zachwycająca Kolumbia

Ze względu na swoje uprzywilejowane położenie na kontynencie obejmuje różne środowiska naturalne: tropik, lodowce, plaże, równiny, góry, dżungle i pustynie. Wśród tylu ciekawych  miejsc do zobaczenia decyzja co wybrać jest trudna, ale zawsze wyprawa do Kolumbii to niezapomniana przygoda, która niewątpliwie pozostanie w pamięci.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • Wycieczka, która powoli Ci odkryć różnorodne krajobrazy Kolumbii.
 • Poznanie kultury kraju.

Ten program oferuje to co najlepsze w Kolumbii. Pokażemy Ci różnorodność kulturową i przyrodniczą, które można znaleźć w tym kraju w Ameryce Południowej. Odwiedzisz kolonialne miasta Bogotę, Villa de Leyva, Cartagena i Santa Marta, odkryjesz bujną florę w subtropikalnej selwie, która jest domem dla wielu zwierząt i ptaków, będziesz mógł kąpać się w morzu Karaibskiem i zachwycić przepięknymi plażami koralowymi, odczuć naturę mieszkańców tego kraju przy dźwiękach salsy i marengue i popróbować wspaniałej kuchni kolumbijskiej.  

Dzień 1: PRZYLOT DO BOGOTY – BOGOTA KOLONIALNA I MUZEUM ZŁOTA
Dzień 2: BOGOTA – VILLA DE LEYVA
Dzień 3: VILLA DE LEYVA – ZIPAQUIRA - BOGOTA
Dzień 4: BOGOTA - CARTAGENA
Dzień 5: CARTAGENA – WYSPY ROSARIO - CARTAGENA
Dzień 6: CARTAGENA –EL TOTUMO – SANTA MARTA
Dzień 7: SANTA MARTA – PARL NARODOWY TAYRONA - SANTA MARTA
Dzień 8: SANTA MARTA - BOGOTA
Dzień 9: BOGOTA – CAÑO CRISTALES - MACARENA
Dzień 10: MACARENA - CAÑO CRISTALITOS - BOGOTA
Dzień 11: BOGOTA - MEDELLIN
Dzień 12: MEDELLIN – MARINILLA - EL RETIRO – PEÑOL – GUATAPE - MEDELLIN
Dzień 13: MEDELLIN - BOGOTA
Dzień 14: BOGOTA - ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu położonego w centrum Bogoty, około godziny. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacja o Kolumbii  i całej wycieczce. Po południu zwiedzanie kolonialnego centrum miasta - Plac Bolivara znajdujący się w centrum Starego Miasta, następnie Kapitol, Katedra i Pałac Sprawiedliwości, dzielnica La Candelaria, znana z kolorowych kamienic z pięknymi  bramami i rzeźbionymi balkonami, słynne Muzeum Złota posiadające ogromną kolekcję złotych wyrobów i biżuterii  prekolumbijskiej Ameryki.

2 dzień - Wycieczka do Villa de Leyva w prowincji Boyacá - położone wysoko w Andach miasteczko, założone przez Hiszpanów w 1572 r to architektoniczna perła Ameryki Poludniowej; zwiedzanie kolonialnego miasteczka i jego zabytków (Plaza Principal z kościołem parafialnym z XVII w., klasztory Św. Augustyna i Św. Franciszka, Karmelitek Bosych, kościół Matki Boskiej z Carmen, kolonialnych budowli w których mieszczą się teraz urzędy i fundacje). Po południu zwiedzanie Muzeum Paleontologicznego ze skamieniałościami liczącymi 120 milionów lat i znajdującej się w pobliżu skamieniałości wielkiego dinozaura.

3 dzień - Po śniadaniu wizyta w Infiernillo – miejscu kultu Indian Muisca, później przejazd do Zipaquirá, podróż ok. 2 godziny. Zwiedzanie podziemnej katedry wyrzeźbionej w złożu soli i zwiedzanie miejscowości Zipaquirá. Powrót do Bogoty.

4 dzień – Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Cartageny, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu City Tour, zwiedzanie kolonialnego centrum miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturowym Ludzkości oraz twierdzy San Felipe i klasztoru La Popa.  

5 dzień - Transfer na nadbrzeże, wycieczka na wyspy Rosario na morzu Karaibskim. Zwiedzanie akwarium na jednej z wysp, później plażowanie na innej wyspie. Późnym popołudniem powrót do Cartageny. Wieczorem chiva rumbera - wycieczka specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach salsy i marengue poznamy klimat tego pięknego miasta.

6 dzień - Przed południem wycieczka do El Totumo, gdzie znajduje się wulkan Totumo, który jest stożkiem wypełnionym błotem, o własciwościach leczniczych -  kąpiele błotne w wulkanie. Po południu przejazd do Santa Marta, najstarszego miasta w Ameryce Południowej, pełnego magii, którą trudno opisać; jego unikalne dziedzictwo architektoniczne, piękne krajobrazy i bogate dziedzictwo kulturowe, czynią z tego miejsca raj, który na zawsze pozostaje w pamięci.  

7 dzień - Wycieczka do Parku Narodowego Tayrona, gdzie pomiędzy górami i morzem można zobaczyć dużą ilość flory i fauny, wspaniałe widoki i przepiękne plaże koralowe, które też są częścią parku narodowego.

8 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie miasta Santa Marta i Rodadero, wizyta w Quinta de San Pedro Alejandrino i na punkcie widokowym Taganga. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Bogoty.

9 dzień - Wycieczka do Caño Cristales, najpierw autokarem do miejscowości Villavicencio, potem lot charter na trasie Villavicencio – La Macarena, następnie przemieszczamy się canoa po rzece Guayabero i na koniec jeepem dojeżdżamy w pobliże potoku Caño Cristales. Po południu idziemy wzdłuż potoku obserwując różne kolory wody, spowodowane algami tam żyjącymi i dochodzimy do wodospadu Los Cuarzos.

10 dzień - Po śniadaniu wycieczka do Caño Cristalitos, gdzie endemiczna alga macarenia clavigera nadaje czerwonawy odcień potokowi. Połączenie różnych czynników środowiskowych jest odpowiedzialne za magiczny i kolorowy spektakl naturalny, niepowtarzalny nigdzie indziej na świecie. Roslinność na obszarze, gdzie znajduje się Caño Cristales i Cristalitos to las deszczowy stref klimatycznych subtropikalnej,  umiarkowanej i zimnej.  W Sierra de la Macarena znajduje się 420 gatunków ptaków, 10 gatunków płazów, 43 gatunków gadów i 8 gatunków naczelnych. Dla chętnych pływanie kajakiem po Caño Cristalitos. Po południu powrót do Bogoty.

11 dzień - Wjazd kolejką linową na Cerro de Monserrate, obserwowanie panoramy Bogoty z góry, wizyta w sanktuarium znajdującym się na szczycie. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Medellin. Transfer do hotelu.

12 dzień - Po śniadaniu wycieczka do wschodniej części prowincji Antioquia – zwiedzanie Marinilla, Río Negro, El Retiro, Salto de Tenquedamita, El Carmen de Viboral, wejście na El Peñol i obserwowanie wspaniałej panoramy, zwiedzanie Templo La Roca w El Peñol, podziwianie tradycyjnych „zocalos” w Guatapé.

13 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Medellín (katedra, park Bolívar, plac Botero, muzeum Botero, kościół San Antonio, Acuario Explora), obserwowanie miasta z Cerro Nutibara i zwiedzanie Pueblito Paisa. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Bogoty. Kolacja i nocleg w hotelu w centrum miasta.

14 dzień - Transfer na lotnisko. Odlot do kraju.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie:13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport:Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

 

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Budżet