log in

Wycieczki rowerowe

Ekwador ze swoją różnorodnością kulturalną i przepięknymi pejzażami oferuje idealną scenerię dla miłośników wycieczek rowerowych. Tutaj zbaczając tylko kilka kilometrów z głównych szos poczujecie, że znajdujecie się w zagubionych zakątkach, gdzie mało kto wcześniej dotarł. Będziecie mogli przejechać u podnóża ośnieżonych andyjskich 5-tysięczników i nawet 6- tysięczników, przejechać przez las mglisty jadąc na tropikalne wybrzeże Pacyfiku i przez dżunglę nadamazońską. Kilometr za kilometrem będziemy przemierzać Ekwador po szosach, drogach, dróżkach poznając trzy glówne rejony kraju: pacyficzne wybrzeże, kordylierę Andów i dżunglę nadamazońską.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

Podziwianie unikalnego środowiska ekwadorskch Andów i nadamazońskiej dżungli, gdzie można jechać niesamowitymi scieżkami i oglądać z bliska wszystkie bogactwa  naturalne tych regionów.

W wycieczkach rowerowych zawsze towarzyszy grupie doświadczony przewodnik, który nie tylko poprowadzi najlepszymi trasami, ale także opowiada o historii miejsc, które bedzie się mijać. Nie ulega wątpliwości, że będzie to jedno z najlepszych doświadczeń Twojego życia.

Dzień 1 : PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2 : QUITO - CENTRUM HISTORYCZNE – MUZEUM ARCHEOLOGICZNE I MUZEUM ZLOTA
Dzień 3 : QUITO - TARG W OTAVALO - COTACACHI – PEGUCHE
Dzień 4 : PEGUCHE - LAGUNA DE MOJANDA - TABACUNDO – QUITO
Dzień 5 : QUITO – PARK NARODOWY COTOPAXI
Dzień 6 : VOLCAN COTOPAXI - QUITO
Dzień 7 : QUITO – QUILOTOA - QUITO
Dzień 8 : QUITO – PAPALLACTA - MISAHUALLI
Dzień 9 : MISAHUALLI – RIO NAPO - MISAHUALLI
Dzień 10 : MISAHUALLI – PUYO - BAÑOS
Dzień 11 : BANOS – CHIMBORAZO – RIOBAMBA - QUITO
Dzień 12 : QUITO – NONO – TANDAYAPA - MINDO
Dzień 13 : MINDO – MITAD DEL MUNDO - QUITO
Dzień 14 : QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Muzeum Złota, mieszczących się w Domu Kultury Ekwadorskiej w Quito, obserwowanie pozostałości po kulturach, które zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, obserwowanie, miedzy innymi, pierwszych na świecie wyrobów z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny.

3 dzień - Wycieczka na targ indiański w Otavalo, po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu na rowerach jedziemy do Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu) – ok. 20 km, po drodze asfaltowej. Stamtąd jedziemy na rowerach do indiańskiej wioski Peguche, gdzie czeka nocleg w zajeździe.

4 dzień - Wracamy z Peguche samochodem do Otavalo i stamtąd rowerami jedziemy do jeziora Mojanda, znajdującego się w kraterze wulkanu Mojanda. Jezioro to jest położone na wysokości około 3700 metrów nad poziomem morza, w otoczeniu łąk i z wulkanem Fuya-Fuya w tle – jedziemy ok. 3 godzin po drodze utwardzonej (wjazd pod górę, z 2600 na 3700 m). Po odpoczynku przy jeziorze, gdzie będziemy mogli się nacieszyć widokiem okolic, rozpoczynamy ok. 2 - godzinny zjazd z wulkanu do miejscowości Tabacundo, po drodze utwardzonej. Z Tabacundo powrót do Quito samochodem.

5 dzień - Wczesny wyjazd szosą Panamericana (asfaltowaną) aż do Parku Narodowego Cotopaxi (ok.1.5 godziny), gdzie na 3200 m rozpoczynamy wjazd na rowerze po drodze utwardzonej do Pedregal i po kilku godzinach dojeżdżamy do podstawy wulkanu Cotopaxi na 3800 m. Zakwaterowanie w zajeździe u podnóża wulkanu. Przy dobrej pogodzie można obserwować przepiękne widoki wulkanu Cotopaxi, Sincholagua, Rumiñahui y Pasochoa. Nocleg w zajeździe.

6 dzień - Po śniadaniu wjeżdżamy drogą utwardzoną ok. godziny na parking pod schroniskiem na wysokości 4500 m. Stamtąd rozpoczyna się prawie 40 km zjazd na rowerach (różnica wysokości ponad 1500 m). Po drodze obserwowanie laharów, roslinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschnietym dnem jeziora, przystanek przy jeziorze Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Na Panamericana przesiadamy się do samochodu i jedziemy do Quilotoa, ok. półtorej godziny asfaltową szosą. Nocleg w zajeździe.

7 dzień - Wycieczka do jeziora Quilotoa w kraterze wulkanu, najpiękniejszego jeziora w Ekwadorze, o szmaragdowej barwie. Stamtąd na rowerach zjeżdżamy na Panamericana, ok. 50 km, po drodze asfaltowej. W soboty przystanek w Zumbagua, gdzie odbywa sie największy w kraju targ lam. Później przystanek w Tigua, słynącej z malarstwa naif na skórach baranich napiętych na ramach. Na Panamaricana przesiadamy się do samochodu i wracamy do Quito.

8 dzień - Wycieczka do gorących źródeł w Papallacta. Najpierw jedziemy samochodem ok. 1 godziny. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4200 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Park Narodowy Cayambe – Coca). Z przełęczy na 4200 m zjeżdżamy na rowerach 35 km do Papallacta  (3300 m n.p.m.), u stóp wulkanu Antisana. Kąpiel w gorących źródlach w Papallacta, (temp. wody 40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Z Papallacta jedziemy do Misahuallí w dżungli nadamazońskiej (droga prowadzi przez Park Narodowy Sumaco). Zakwaterowanie w zajeździe, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek.

9 dzień - Dzień bez jazdy na rowerach. Spływ canoa w dół rzeki Napo i później Arajuno, wycieczka po dżungli, po drodze obserwowanie różnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika); zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), płukanie złota w rzece Napo.

10 dzień - Po śniadaniu przejazd do Puyo. Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i zakładu wyrobów z drzewa balsa. Później przejazd na rowerach do Baños, ok. 90 km po drodze asfaltowej. Po drodze obserwowanie przepięknych widoków, wodospadów, zakoli rzeki Pastaza; przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza, wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo. Przed wieczorem zwiedzanie miasteczka Baños położonego u stóp czynnego aktualnie wulkanu Tungurahua, kosztowanie wyrobów z trzciny cukrowej.

11 dzień - Wcześnie rano wyjeżdżamy do Ambato i stamtąd do podnóża wulkanu Chimborazo, (najwyższy wulkan w Ekwadorze, 6310 m) po drodze asfaltowej - ok. 2.5 godziny. Później jedziemy ok. godziny po drodze utwardzonej do pierwszego schroniska na 4800 m. Podejście do drugiego schroniska na 5000 m (ok. 45 minut). Powrót do pierwszego schroniska i stamtąd zjazd na rowerach do miejscowości Riobamba – ok. 90 km. Powrót do Quito Aleją Wulkanów, gdzie przy dobrej widoczności można obserwować liczne wulkany, zarówno w Kordylierze Wschodniej jak i Zachodniej.

12 dzień - Wycieczka do dżungli subtropikalnej. Z Quito jedziemy na zachód, w kierunku Nono i po opuszczeniu miasta, jezdziemy na rowerach najpierw do Nono, a potem do Tandayapa ok. 50 km po drodze utwardzonej. Przepiękne widoki, rejon słynący z dużej ilości ptaków (ponad 400 gatunków). Z Tandayapa jedziemy do Mindo. Przed wieczorem obserwowanie dużej ilości kolibrów. Nocleg w Mindo.

13 dzień - Dzień bez jazdy na rowerach. Po śniadaniu canopy nad dżunglą subtropikalną (10 odcinków o łącznej długości ok. 2000 m). Później powrót do Quito, z przystankiem w Pululahua, jedynym na świecie zamieszkałym kraterze wulkanu oraz przystanek na linii równika (15 km na północ od Quito, w połpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska, które zachodzą tylko i wyłącznie na linii równika oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

14 dzień -  Po śniadaniu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie:Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

 

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Rejs po Galapagos – 4,5 lub 8 dni
Nie możesz opuścić Ekwadoru bez wycieczki na archipelag Galapagos, który jest oddalony o ok. 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z trzynastu dużych wysp, sześciu średnich wysp i 215 skalistych wysepek ...

Galapagos – 4 lub 5 dni
Zakwaterowanie w hotelu dla tych, którzy wolą noce spędzić w hotelu, a chcą odkryć te zaczarowane wyspy. Żadne miejsce na świecie nie ma takiej naturalnej różnorodności.

Nurkowanie na Galapagos – 3,4 lub 5 dni
Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp, ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

Wybrzeże – 4 dni
Ruta del Sol prowadzi na słoneczne plaże, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, do wiosek rybackich, do ciekawych ptaków z niebieskimi nózkami albo do miejsc gdzie można obejrzeć spektakl jaki nam oferują humbaki ..... nie możecie tego przegapić...

Budżet