log in

Wedrówka po górach

Ogromna różnorodność pejzaży i środowisk daje piechurom zadziwiające możliwości w Ekwadorze. Najsłynniejsza trasa trekkingowa to Trek del Condor, gdzie od wulkanu Antisana przechodzi się w okolice wulkanu Sincholagua i później Cotopaxi. Druga, równie ciekawa trasa, to trekking do wulkanu Sangay, który otoczony jest przepięknym parkiem narodowym o niezwykłych krajobrazach i znajduje się na liście UNESCO. Przemarsze nie są po wyznaczonych turystycznych szlakach, co pozwala ujrzeć ogromną różnorodność flory i fauny. W czasie tych wycieczek będzie można poznać miejscową ludność, ich zwyczaje i tryb życia.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • 10-dniowy trekking dobrze zaplanowany, aby poznać w spokojnym rytmie kulturę Ekwadoru i ekosystem andyjski, z opcjonalną możliwością wspinaczki na Cotopaxi.
 • Wizyta na kolorowych tradycyjnych targach i spotkania z rdzenną ludnością.
 • Krajobrazy andyjskie z ich górami, jeziorami, wioskami, targami i słynną "Aleją Wulkanów".
 • Wizyta w dwóch kolonialnych miastach, które są Dziedzictwem Ludzkosci UNESCO: Quito i Cuenca.
 • Odkrycie bujnej flory i fauny lasów deszczowych Amazonii.

Urozmaicona podróż, z dużą ilością pieszych wędrówek, która pozwala nacieszyć się trekkingiem  po najbardziej znanych ekwadorskich wulkanach, jeziorami w kraterach wulkanów i malowniczymi wioskami. W programie są też liczne kolorowe targi oraz kolonialne miasta Quito i Cuenca, które są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Łacińskiej. Program kończymy pobytem w lodge w Amazonii, żeby odkryć wspaniałą florę i faunę dżungli. Niezwykła wizja krajobrazów na wyżynach andyjskich Ekwadoru, jego gór, jego ludzi i dżungli nadamazońskiej w 14 dni.

Dzień 1 : PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2 : QUITO - CENTRUM HISTORYCZNE – MITAD DEL MUNDO
Dzień 3 : QUITO – TREKKING PROWINCJA CHIMBORAZO
Dzień 4 : TREKKING PROWINCJA CHIMBORAZO
Dzień 5 : TREKKING PARK NARODOWY SANGAY (LISTA UNESCO – DZIEDZICTWO NATURALNE LUDZKOŚCI).
Dzień 6 : TREKKING PROWINCJA MORONA SANTIAGO
Dzień 7 : TREKKING PROWINCJA CHIMBORAZO - QUITO
Dzień 8 : QUITO – TARG W OTAVALO – PEGUCHE – COTACACHI - QUITO
Dzień 9 : QUITO – TREKKING REZERWAT BIOLOGICZNY ANTISANA
Dzień 10 : TREKKING REZERWAT BIOLOGICZNY ANTISANA
Dzień 11 : TREEKING MIEDZY WULKANAMI ANTISANA I SINCHOLAGUA
Dzień 12 : TREKKING PARK NARODOWY COTOPAXI - QUITO
Dzień 13 : QUITO – MINDO - QUITO
Dzień 14 : QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

3 dzień – Podróż Aleją Wulkanów w kierunku południowym do miasta Riobamba, po drodze obserwowanie wulkanów Atacazo, Sincholagua, Corazón, Rumiñahui, Cotopaxi, Ilinizas, Carihuairazo y Chimborazo (ok. 3.5 godziny). Stamtąd po drodze utwardzonej jedziemy w kierunku południowo-wschodnim do miasteczka Licto i dalej na 3800 m npm (ok. 2 godziny), gdzie rozbijamy nasz pierwszy obóz. Kolacja i nocleg  w obozowisku.

4 dzień - Zwijamy obóz i kierujemy sie na południowy wschód, mijając po drodze małe osady indiańskie, pola gdzie uprawiane są ziemniaki, pszenica, jęczmień, cebula, czosnek i gdzie bedziemy mogli zobaczyć miejscową ludność przy ich codziennych pracach. Wspinamy się coraz wyżej obserwując przepiękną przyrodę, mijamy najwyższy punkt (4200 m npm) i schodzimy do obozu, który będzie daleko od miejsc zamieszkanych. Stąd w bezchmurne popołudnia można podziwiać wspaniały widok na Chimborazo, najwyższy szczyt w Ekwadorze ( 6310 metrów). Bagaż indywidualny oraz obozowisko i żywność będą transportowane przez konie.

5 dzień – Kontynuujemy naszą wyprawę w kierunku wschodnim, poprzez rozległe doliny naturalnej zieleni, przechodzimy rzeki i tereny, które były wielokrotnie pokryte popiołami z wulkanu Sangay. Być może spotkamy stada dzikiego bydła zagubione w bezmiarze przyrody. Będziemy przechodzić przez doliny coraz bardziej strome i głębokie, z bujną roslinnością, niekiedy idąc ścieżkami udeptanymi przez tapiry i niedźwiedzie okularniki, które zamieszkują te miejsca, żeby w końcu dotrzeć do naszej bazy w miejscu La Playa, znajdujcym się na południowej stronie wulkanu, na wysokości 3600 metrów, wewnątrz Parku Narodowego Sangay (lista UNESCO – Dziedzictwo Naturalne Ludzkości).

6 dzień - Po śniadaniu wracamy do drugiego obozu. Po drodze przy dobrej pogodzie można obserwować czynny wulkan Sangay, jeden z najpiękniejszych w Ekwadorze, a przy odrobinie szczęścia można zobaczyć tapiry, jelenie i inne dzikie zwięrzeta uciekające przed naszą karawaną. Rozbijamy obozowisko w miejscu zwanym Plazapamba.  

7 dzień – W tym dniu wracamy do pierwszego obozu i stamtąd do miejsca gdzie czeka na nas samochód. Tam żegnamy się z naszymi tragarzami i wracamy do Riobamba, żeby później jechać wzdłuż "Alei wulkanów" do Quito.

8 dzień - Wycieczka na targ indiański w Otavalo – podróż ok.2 godziny; po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu wizyta w indiańskim warsztacie wyrobu instrumentów ludowych w Peguche oraz zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze).

9 dzień - Podróż po asfaltowej szosie w kierunku wschodnim do miejsca zwanego Tambo (ok. 2 godziny). W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4200 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Park Narodowy Cayambe – Coca). Z Tambo, położonego kilka kilometrów od jeziora Papallacta, rozpoczyna się trekking w kierunku południowo- zachodnim, po terenie o łagodnym nachyleniu, do pierwszego obozu w Laguna del Volcán na 3900 m (3-4 godziny). Kolacja i nocleg w obozie.

10 dzień - Wymarsz w kierunku drugiego obozowiska w miejscu Santa Lucía na 4100 m (6-7 godzin). Po drodze obserwujemy różnorodne rośliny, między innymi drzewa puma maquis y polylepis (drzewo papierowe) i przepiękne krajobrazy; przechodzimy u podstawy wulkanu Antisana na 4350 m, który jest najwyższym punktem trekkingu. Po kilku godzinach dochodzimy do jeziora Santa Lucía, skąd możemy obserwować szczyty Antisanilla, wschodnie skłony wulkanu  Quilindaña  i na pierwszym planie wulkan Antisana w całej swej krasie. Przy odrobinie szczęścia tutaj  można obserwować kondory latające nad płaskowyżem, które nadają nazwę tej trasie.

11 dzień –Trekking w trzecim dniu jest w kierunku zachodnim, do obozowiska u podstawy wulkanu Sincholagua, na 4000 m (6-7 godzin), mając za sobą najbardziej strome regiony, a przed sobą wielki płaskowyż, gdzie równina Antisana łączy się z doliną Limiopungo. Będziemy podziwiać jeden z najbardziej imponujących obszarów ekwadorskiego páramo. Mając szczęście w tym sektorze też można obserwować kondory.

12 dzień -  Z obozu Sincholagua kierujemy sie do Parku Narodowego Cotopaxi, gdzie zwykle można obserwować nie tylko wulkan Cotopaxi, najwyższy czynny wulkan na świecie (5897 m npm) o ksztalcie perfekcyjnego stożka, ale także wulkany Quilindaña, Rumiñahui y Pasochoa. Trochę dalej i z tyłu często widać wulkany Ilinizas, Corazón, Atacazo, Pichincha i Ilaló. W tym dniu idziemy na południe, w kierunku wulkanu Cotopaxi mijając po drodze rzekę Pita, która bierze swój początek na wschodnich stokach Cotopaxi. Po południu dochodzimy do miejsca, gdzie czeka na nas samochód i wracamy do Quito.  

13 dzień - Wycieczka do Mindo, małego miasteczka na skłonie Kordyliery Zachodniej, gdzie znajduje się Ogród Motyli Tropikalnych i wspaniała roslinność wokół. W czasie podróży przystanek przy kraterze wulkanu Pululahua, jedynego na świecie zamieszkałego krateru wulkanu, a w Mindo przystanek w zajeździe, gdzie można obeserwować kilkanaście gatunków kolibrów (w rejonie Mindo występuje ponad 420 gatunków ptaków).  Po południu canopy nad dżunglą subtropikalną (10 odcinków o długości ok. 2000 m).

14 dzien -  Po śniadaniu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Rejs po Galapagos – 4,5 lub 8 dni
Nie możesz opuścić Ekwadoru bez wycieczki na archipelag Galapagos, który jest oddalony o ok. 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z trzynastu dużych wysp, sześciu średnich wysp i 215 skalistych wysepek ...

Galapagos – 4 lub 5 dni
Zakwaterowanie w hotelu dla tych, którzy wolą noce spędzić w hotelu, a chcą odkryć te zaczarowane wyspy. Żadne miejsce na świecie nie ma takiej naturalnej różnorodności.

Nurkowanie na Galapagos – 3,4 lub 5 dni
Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp, ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

Napo Wildlife Center – 4 dni
Napo Wildlife Center jest jednym z najbardziej wygodnych i ekscytujących miejsc w ekwadorskiej Amazonii. Znajduje się w Parku Narodowym Yasuni, ważnym rezerwacie biosfery, deklarowanym przez UNESCO Dziedzictwem Naturalnym Ludzkości , połączenie uroku i prawdziwej natury .....  

Cuyabeno Lodge – 4 dni
Położony w głębi dżungli, Cuaybeno Lodge obiecuje zagłębienie się w Rezerwat Cuyabeno, bogaty w zadziwiającą  florę i faunę...

Wybrzeże – 4 dni
Ruta del Sol prowadzi na słoneczne plaże, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, do wiosek rybackich, do ciekawych ptaków z niebieskimi nózkami albo do miejsc gdzie można obejrzeć spektakl jaki nam oferują humbaki ..... nie możecie tego przegapić...

Budżet