log in

Galapagos i nie tylko…

Kto z nas nie marzył, żeby móc się przyjrzeć z bliska zwierzętom i ptakom, ich zachowaniu, zwyczajom, w ich środowisku naturalnym a nie w ogrodzie zoologicznym i żeby te zwierzęta i ptaki nie uciekały na nasz widok? Teraz jest okazja żeby spełnić te marzenia. Zależnie od pory roku, możemy obserwować samce fragat nadymające swoje wielkie czerwone wory pod szyją, żeby się przypodobać samicom, głuptaki wysiadujące jaja w gnieździe o metr od nas albo albatrosy uczące latać swoje młode o dwa metry od nas. A zawsze możemy zobaczyć ponad stuletnie gigantyczne zółwie. Galapagos pod tym względem nie ma sobie równego. A oprócz Galapagos też będziesz mógł podziwiać majestatyczne Andy, niesamowitą nadamazońską dżunglę, zwiedzić miasto, które jako pierwsze na świecie zostało uznane Kulturowym Dziedzictwem Ludzkości i stanać jedną nogą na półkuli północnej a drugą na półkuli południowej.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • Zwiedzanie miast kolonialnych, przemierzając główne punkty Ekwadoru.
 • Przekroczenie Sierra z północy na południe oraz odkrycie amazońskiej dżungli.
 • Archipelag Galapagos

Sierra, Amazonia, Galapagos, to wycieczka do 3 regionów Ekwadoru, która zapewnia symfonię niezapomnianych wspomnień.

Dzień 1 : PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2 : QUITO CENTRUM HISTORYCZNE - MITAD DEL MUNDO
Dzień 3 : TARG W OTAVALO – SAN ANTONIO DE IBARRA - COTACACHI  
Dzień 4 : PARK NARODOWY COTOPAXI
Dzień 5 : QUITO - PUYO
Dzień 6 : PUYO – MISAHUALLI
Dzień 7 : MISAHUALLI – RZEKA NAPO - MISAHUALLI
Dzień 8 : MISAHUALLI – QUITO
Dzień 9 : GALAPAGOS
Dzień 10 : GALAPAGOS
Dzień 11 : GALAPAGOS
Dzień 12 : GALAPAGOS
Dzień 13 : GALAPAGOS
Dzień 14 : QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

3 dzień  - Wycieczka na targ indiański w Otavalo – po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) i Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze).

4 dzień  - Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, trekking do lodowca (5000 m npm), poźniej postój przy jeziorze Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni.

5 dzień  - Podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVII w.), przystanek przy  jeziorku Yambo, w parku Juan Benigno Vela w Ambato, w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej, z których słynie miasteczko. Po południu jedziemy do Puyo „Szlakiem Wodospadów”, który biegnie wzdłuż wąwozów rzeki Pastaza. Po drodze przejedziemy tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i zejdziemy do wodoskadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), najsłynniejszego wodospadu w kraju i przejdziemy po wiszącym moście.

6 dzień  - Zwiedzanie orchidiarium w pobliżu Puyo (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i warsztatu wyrobów z drzewa balsa. Podróż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Rezerwatu Yanacocha – obserwowanie zwierząt i ptaków zamieszkujących dżunglę ekwadorską. Zakwaterowanie w zajeździe, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek.

7 dzień  - Spływ canoa w dół rzeki Napo i później  Arajuno, następnie wraz z lokalnym przewodnikiem robimy wycieczkę po dżungli pierwotnej, po drodze obserwowanie różnych gatunków roślin i ich właściwości leczniczych; zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki) i płukanie złota w rzece Napo (większość rzek spływających z Kordyliery Wschodniej i Zachodniej Andów jest złotonośna).

8 dzień  - Podróż powrotna do Quito, po drodze przystanek w Papallacta i kąpiel w gorących źródłach, (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C) u stóp wulkanu Antisana – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4000 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco).

9 dzień  - Transfer na lotnisko, przelot na wyspe Baltra (27 km2) na Galapagos (flora – kilka gatunkow kaktusów, drzewo „palo santo” i mangrowce), transfer na jacht wycieczkowy. Po południu zwiedzanie wyspy Seymour Norte (1.9 km2), z kolonią lwów morskich, iguan lądowych i ptaków morskich, m.in. fragat i głuptaków niebieskie nóżki. W nocy statek płynie na wyspę Genovesa.

10 dzień  - Wyspa Genovesa, najbardziej na NE wysunięta wyspa archipelagu, będąca kalderą wulkanu, który wznosi sie 64 m npm. Na wyspie żyją foki, lwy morskie, iguany, jaskółki z Galapagos i z Madeiry, mewy o rozdwojonym ogonie, mewy lawowe, pufiny, fragaty, głuptaki czerwone nóżki, głuptaki zamaskowane, piloty czerwone dzioby, cztery gatunki zięb, cucubes i inne. Roślinność typowa dla rejonów półpustynnych – kaktusy, drzewa palo santo, krzewy kolczaste. W nocy jacht plynie na wyspę Bartolomé.

11 dzień -   Wyspa Bartolomé (1.2 km2) o księżycowym krajobrazie. Na wyspie znajdują się pingwiny Humboldta, żółwie morskie, jaszczurki lawowe, a w pobliżu rekiny. Flora to głównie kaktusy, tiquilia i przy brzegu mangrowce. Po południu plaża Bachas na wyspie Santa Cruz (986 km2), drugiej co do wielkości i najbardziej zaludnionej wyspie archipelagu, możliwość kąpieli, plażowania. W okresie reprodukcji zółwi morskich można je tutaj oglądać z bliska, a w pobliskich stawach okresowo pojawiają się różowe flamingi. W nocy statek płynie na wyspę Plaza.

12 dzień - Wyspa Plazas o płaskiej powierzchni, utworzonej z bloków lawowych wydźwigniętych z dna morskiego; fauna iguan lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów, ptaków (endemiczne mewy, endemiczne jaskółki, pufines, zięby Darwina, etc.). Ciekawy wygląd nadaje wyspie roślina Sesuvium tworząca czerwony dywan w części wschodniej wyspy oraz liczne kaktusy. Po południu zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin na wyspie Santa Cruz. Nocleg w hotelu w miejscowości Puerto Ayora, największej miejscowości archipelagu.

13 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie kraterów bliźniaczych na wyspie Santa Cruz. Później transfer autobusem do kanalu Itabaka na wyspie Santa Cruz, przejazd promem na wyspę Baltra i odlot do Quito.

14 dzień - Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek.  Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.  

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Wybrzeże – 4 dni

Ruta del Sol prowadzi na słoneczne plaże, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, do wiosek rybackich, do ciekawych ptaków z niebieskimi nózkami albo do miejsc gdzie można obejrzeć spektakl jaki nam oferują humbaki ..... nie możecie tego przegapić...

Budżet