log in

Różnorodność ekwadoru

 

Ta podróż pokazuje, ile czasu zabierze Ci dotarcie do różnych obszarów Ekwadoru i odkrycie różnorodności biologicznej tego pięknego kraju. W ciągu 14 dni,  poznasz wszystkie regiony kontynentalne: Andy z ich wulkanami, lasy deszczowe Amazonii i wybrzeże Pacyfiku z jego spektakularnymi piaszczystymi plażami.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • • Wycieczka, która powoli Ci odkryć różnorodne krajobrazy Ekwadoru.
 • • Wizyta na kolorowych tradycyjnych targach.

Ta podróż pozwala poznać różne obszary Ekwadoru w krótkim okresie czasu i odkryć różnorodność biologiczną tego pięknego kraju. W ciągu 14 dni przekroczymy wszystkie różnorodne regiony kontynentalne: Andy i ich wulkany, lasy deszczowe Amazonii i wybrzeże Pacyfiku z jego wspanialymi plażami z białym piaskiem. Poznasz kolonialne miasta Quito i Cuenca, które są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Łacińskiej.

Możemy włączyć do podróży pobyt na Galapagos, na przykład rejs po wyspach. Oczywiście jeśli chciałbyś spędzić więcej czasu w danym regionie Ekwadoru, z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie niestandardową podróż.

Dzień 1: PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2: QUITO CENTRUM HISTORYCZNE - MITAD DEL MUNDO
Dzień 3: TARG W OTAVALO – PEGUCHE - COTACACHI  
Dzień 4: QUITO - CUENCA
Dzień 5: INGAPIRCA – CUENCA CITY TOUR
Dzień 6: GUALACEO – SIGSIG - CHORDELEG
Dzień 7: CUENCA – PUYO
Dzień 8: PUYO – MISAHUALLI
Dzień 9: MISAHUALLI – RZEKA NAPO
Dzień 10: MISAHUALLI – QUITO
Dzień 11: QUITO – PEDERNALES
Dzień 12: PEDERNALES – REZERWAT MACHE CHINDUL - COJIMIES - PEDERNALES  
Dzień 13: PEDERNALES - REZERWAT LALO LOOR – QUITO
Dzień 14: QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

3 dzień - Wycieczka na targ indiański w Otavalo, po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu wizyta w indiańskim warsztacie wyboru tradycyjnych instrumentów muzycznych w Peguche i zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze).

4 dzień - Podróż do szosą Panamericana do Cuenca, miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturowym Ludzkości. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVI w.), przystanek przy jeziorku Yambo, w parku Juan Benigno Vela w Ambato oraz przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanów Chimborazo (6310 m npm – najwyższy wulkan w Ekwadorze) i Carihuairazo (5020 m). Zakwaterowanie w hotelu w centrum Cuenca.

5 dzień - Wycieczka do Ingapirca, najlepiej zachowanych  budowli inkaskich (najpierw ok. godziny po drodze asfaltowej i później ok. godziny po drodze utwardzonej). Po południu zwiedzanie centrum kolonialnego (katedra, park Calderon, kościół El Sagrario, Plaza de las Flores, kościoły San Francisco y Santo Domingo, ruiny prekolumbijskie Todos los Santos), wycieczka do punktu obserwacyjnego w Turi.

6 dzień - Zwiedzanie słynnych miejscowości w rejonie Cuenca: Gualaceo (centrum tkactwa i obuwnictwa oraz największe w Ekwadorze centrum orchidei – ok. 2000 gatunków), Chordeleg (miejscowość słynąca ze złotnictwa) i Sigsig (centrum wytwarzania kapeluszy panama).

7 dzień - Wcześnie rano podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd asfaltową drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze przystanek w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i w miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej; przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza, wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo.  

8 dzień - Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i warsztatu wyrobów z drzewa balsa. Podróż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Yanacocha – centrum odzyskiwania zwierzat, gdzie można obserwować zwierzęta zamieszkujące dżunglę amazońską. Zakwaterowanie w zajeździe, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek.

9 dzień - Spływ canoa w dół rzeki Napo i później  Arajuno, wycieczka po dżungli, po drodze obserwowanie różnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika); zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierzat (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), płukania złota w rzece Napo.

10 dzień - Podróż powrotna do Quito. Po drodze kąpiel w gorących źródłach w Papallacta  (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C) u stóp wulkanu Antisana – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4000 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco).

11 dzień - Podróż na wybrzeże, na trasie Quito – Pedernales. Przekraczanie Kordyliery Zachodniej Andów i obserwowanie stref roślinnych od ponad 3000 m npm do 0 m npm, a także obserwowanie plantacji palm oleistych, bananów, kakao, maracuya i innych. Po drodze przystanek u Indian Tsachila, zwiedzanie lokalnego muzeum i zapoznanie sie ze zwyczajami, stylem życia i kulturą tych Indian.

12 dzień - Wcześnie rano wyjazd do rezerwatu Mache-Chindul. Wycieczka konno wewnątrz rezerwatu, jednego z ostatnich pozostałości tropikalnego lasu wilgotnego na wybrzeżu Ekwadoru i być może na świecie, który charakteryzuje wysoki poziom bioróżnorodności i endemizmu. Po południu przejazd do miejscowości Cojimies, a tam wycieczka łódką po mangrowcach w estaurium rzeki Cojimies, gdzie występują różne gatunki skorupiaków i ptaków morskich. Przed wieczorem kąpiel w oceanie.

13 dzień - Wycieczka do rezerwatu lasu suchego Lalo Loor, który jest jednym z niewielu pozostałości po suchym lesie, który pokrywał cale wybrzeże Manabi i na tym obszarze zachował się prawie bez zmian. Rezerwat obejmuje około 200 hektarów tropikalnych lasów liściastych, na południe od miasta Pedernales, gdzie flora i fauna tego lasu przystosowały się do suchego klimatu, adaptując specjalne mechanizmy przetrwania i gdzie można obserwować i słuchać małpy wyjce, ptaki (ok. 175 gatunków) i orchidee. Poźniej podróż powrotna do Quito.

14 dzień - Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek.  Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie:13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie:Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

 

Przedłużenie wycieczki

Rejs po Galapagos – 4,5 lub 8 dni
Nie możesz opuścić Ekwadoru bez wycieczki na archipelag Galapagos, który jest oddalony o ok. 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z trzynastu dużych wysp, szesciu średnich wysp i 215 skalistych wysepek ...

Nurkowanie na Galapagos – 3-8 dni
Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp (Islas Encantadas), ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

 

Budżet