log in

Przygoda w Ekwadorze

Sporty ekstremalne i zajęcia na świeżym powietrzu są największą atrakcją dla wielu turystów przyjeżdżających do Ekwadoru, bo w mało którym miejscu na świecie można znaleźć taką różnorodność na jednym kilometrze kwadratowym jak w Ekwadorze. To jedno z najbardziej ekscytujących miejsc turystycznych i miejsce niezliczonych cudów przyrodniczych i kulturowych. Aktywnemu podróżnikowi oferujemy całą gamę możliwości poznania tego fascynującego kraju, robiąc różne sporty. Kombinacja rożnorakich sportów w odmiennych ekosystemach to najlepszy sposób poznania ekologicznej różnorodności Ekwadoru. Kordylierę Andów i dżunglę nadamazońską, każdy z tych rejonów Ekwadoru z odrebną biologiczną i etniczną charakterystyką można poznać robiąc rafting, canyonig, canopy, rapelling, jadąc na rowerze i na grzbiecie konia.

W skrócie

Zachwyci Cię             14 dni

 • Kolarstwo zjazdowe na stokach wulkanu Cotopaxi, najwyższego czynnego wulkanu na świecie
 • Rafting w dżungli nadamazońskiej
 • Wspinaczka wysokogórska - atrakcyjna opcja w kraju słynącym z "Alei Wulkanów"
 • Kojący relaks, rozluźniający mięśnie w gorących źródłach

Oferujemy unikalne połączenie spotkań z indiańskimi społecznościami, obserwowanie tradycji przodków, obrazy, dźwięki, smaki i niezwykle doświadczenia oraz dużo przygody. Umiejętne wcześniejsze przygotowanie każdego szczegółu skomplikowanych tras pozwala skoncentrować się na przeżywaniu przygód.

Dzień 1 : PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2 : QUITO - CENTRUM HISTORYCZNE – MUZEUM ZLOTA
Dzień 3 : QUITO – BAÑOS - PUYO
Dzień 4 : PUYO – RIO PASTAZA
Dzień 5 : PUYO – PUERTO NAPO - MISAHUALLI
Dzień 6 : MISAHUALLI – RIO NAPO
Dzień 7 : MISAHUALLI – ARCHIDONA – PAPALLACTA - QUITO
Dzień 8 : PULULAHUA – MITAD DEL MUNDO
Dzień 9 : QUITO – COTOPAXI - QUITO
Dzień 10 : QUITO - ILINIZA NORTE
Dzień 11 : SZCZYT WULKANU ILINIZA - QUITO
Dzień 12 : QUITO – OTAVALO – COTACACHI – CUICOCHA - OTAVALO
Dzień 13 : OTAVALO – LAGUNA DE MOJANDA – TABACUNDO - QUITO
Dzień 14 : QUITO- ODLOT


Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Przed południem zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Muzeum Złota, mieszczących się w Domu Kultury Ekwadorskiej w Quito, obserwowanie pozostałości po kulturach, które zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, obserwowanie, miedzy innymi, pierwszych na świecie wyrobów z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny.

3 dzień - Podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVII w.), przystanek przy jeziorku Yambo, w parku Juan Benigno Vela w Ambato, w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej, z których słynie miasteczko. Po południu jedziemy do Puyo „Szlakiem Wodospadów”, który biegnie wzdłuż wąwozów rzeki Pastaza. Po drodze przejedziemy tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i zejdziemy do wodoskadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), najsłynniejszego wodospadu w kraju i przejdziemy po wiszącym moście.

4 dzień - Po sniadaniu rafting po rzece Pastaza - wielka zabawa tak samo dla początkujących jak i dla zaawansowanych, świetne połączenie gwałtowniejszych spadków i spokojnych zakoli, a wokół wspaniała sceneria dżungli; później canyoning i canopy w dżungli nadamazońskiej, sporty ekstremalne oferujace dobrą dawkę adrenaliny, ale też przepiękne krajobrazy.

5 dzień - Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i zakładu wyrobów z drzewa balsa. Podróż na trasie Puyo – Puerto Napo, ok. 1.5 godziny.  Na odcinku między Puerto Napo i Misahuallí zagłębiamy się pieszo w dżunglę, obserwując po drodze wspaniałą roslinność, różnorodne motyle, aż dochodzimy do wodospadu Las Latas, gdzie chętni moga zażyć kąpieli w małym jeziorku u podnóża wodospadu. Powrót do samochodu i przejazd do Misahualli. Zakwaterowanie w zajeździe. Przed kolacją możliwość kąpieli w basenie.

6 dzień - Spływ canoa w dół rzeki Napo i później Arajuno, wycieczka po dżungli, po drodze obserwowanie różnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika); zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), płukanie złota w rzece Napo.

7 dzień - Podróż powrotna do Quito.  Po drodze zwiedzanie jaskini Jumandy w Archidona (jaskinia w kredowych wapieniach z podziemną rzeką i skamieniałymi ammonitami) i kąpiel w gorących źródłach w Papallacta (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C), u stóp wulkanu Antisana – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4000 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco).

8 dzień - Wycieczka do Pululahua, jednego z dwóch wulkanów na świecie, w którego kraterze mieszkają ludzie. Na rancho w obrębie rezerwatu Pululahua o wielkiej bioróżnorodności, przesiadmy się na konie i konno przemieszczamy się wewnatrz krateru, obserwując wspaniałą rośliność, w tym liczne orchidee, różne ptaki i przepiękne widoki. Po południu wizyta na linii równika (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

9 dzień - Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, obserwowanie dzikich koni. Wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, odpoczynek a później trekking do lodowca na 5000 m.  Zejście ze schroniska na parking i zjazd do jeziora Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne).  Powrot do Quito.

10 dzień – Najpierw jedziemy szosą Panamericana Sur przez półtora godziny i dojeżdżamy do u podstawy wulkanu Iliniza - starego wulkanu położonego w Kordylierze Zachodniej, który ma dwa szczyty: Północny i Południowy o wysokości 5126m i 5248m. Stamtąd jedziemy przez 45 minut po drodze utwardzonej, do wysokości 3900 m, skąd rozpoczyna się wspinaczka. Niedaleko La Virgen, gdzie rozpoczynamy wspinaczkę możemy podziwiać drzewa papierowe; te drzewa mają korę, złożoną z wielu cieniusieńkich warstw przypominajacych papier, stąd właśnie pochodzi ich nazwa. Po około 3 godzinach wspinaczki docieramy do schroniska „Nuevos Horizontes” na wysokości około 4650 mnpm. Kolacja i nocleg w schronisku.

11 dzień – Po wczesnym śniadaniu w schronisku idziemy piaszczystym i czym wyżej tym bardziej kamienistym szlakiem, biegnącym granią, aż dojdziemy do 5000 m, gdzie schodzimy kilka metrów, żeby iść trawersem w kierunku północnym aż do tzw. rynny, która jest ważnym punktem wspinaczki. Stamtąd kontynuujemy wspinaczkę aż do metalowego krzyża, który wyznacza najwyższy punkt góry (5126 mnpm). Na szczycie mamy czas na podziwianie widoków, robienie zdjęć, a potem rozpoczynamy zejście i powrót do Quito.

12 dzień - Wycieczka na targ indiański w Otavalo, po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu na rowerach jedziemy do Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu) – ok. 20 km, po drodze asfaltowej. Stamtąd jedziemy na rowerach do indiańskiej wioski Peguche, gdzie czeka nocleg w zajeździe.

13 dzień - Wracamy z Peguche samochodem do Otavalo i stamtąd rowerami jedziemy do jeziora Mojanda, znajdującego się w kraterze wulkanu Mojanda. Jezioro to jest położone na wysokości około 3700 metrów nad poziomem morza, w otoczeniu łąk i z wulkanem Fuya-Fuya w tle – jedziemy ok. 3 godzin po drodze utwardzonej (wjazd pod górę, z 2600 na 3700 m). Po odpoczynku przy jeziorze, gdzie będziemy mogli się nacieszyć widokiem okolic, rozpoczynamy ok. 2 - godzinny zjazd z wulkanu do miejscowości Tabacundo, po drodze utwardzonej. Z Tabacundo powrót do Quito samochodem.

14 dzień -  Po śniadaniu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

 

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Rejs po Galapagos – 4,5 lub 8 dni
Nie możesz opuścić Ekwadoru bez wycieczki na archipelag Galapagos, który jest oddalony o ok. 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z trzynastu dużych wysp, sześciu średnich wysp i 215 skalistych wysepek ...

Galapagos – 4 lub 5 dni
Zakwaterowanie w hotelu dla tych, którzy wolą noce spędzić w hotelu, a chcą odkryć te zaczarowane wyspy. Żadne miejsce na świecie nie ma takiej naturalnej różnorodności.

Nurkowanie na Galapagos – 3,4 lub 5 dni
Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp, ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

Wybrzeże – 4 dni
Ruta del Sol prowadzi na słoneczne plaże, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, do wiosek rybackich, do ciekawych ptaków z niebieskimi nózkami albo do miejsc gdzie można obejrzeć spektakl jaki nam oferują humbaki ..... nie możecie tego przegapić...

Budżet

S