log in

Panama i Kolumbia

W ciągu dwóch tygodni przed Twoimi oczami przesuną się najciekawsze miejsca w Panamie i Kolumbii, krajobrazy od tropiku, poprzez strefę subtropikalną po umiarkowaną, różnorodna roślinność. Będziesz mógł obserwować różne zwyczaje, próbować egzotycznych potraw i słuchać andyjskiej lub tropikalnej muzyki. Zobaczysz miejsca znajdujące się na liście UNESCO:  dwa forty z czasów kolonialnych, jak również dwie kolonialne starówki – w Ciudad de Panama i w Cartagena. A przede wszystkim popłyniesz kanałem Panamskim, co jest niezwykłym przeżyciem.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • Wycieczka, która powoli Ci odkryć różnorodne krajobrazy Panamy i Kolumbii.
 • Poznanie kultury obu krajów.
 • Poznanie Cartagena i Panama Vieja, dwóch miast z pięknie zachowanymi centrami kolonialnymi, obydwa na liście UNESCO.
 • Zwiedzanie fortów w Portobelo i San Lorenzo z czasów kolonialnych znajdujących się na liście UNESCO.
 • Przepłynięcie kanału panamskiego z jego śluzami i sztucznymi jeziorami.

Ten program oferuje to co najlepsze w Panamie i Kolumbii. Pokażemy Ci całą różnorodność kulturową i przyrodniczą, które można znaleźć w tych dwóch krajach w Ameryce Lacińskiej. Odwiedzisz kolonialne miasta i miasteczka, wybrzeże morza Karaibskiego z jego wspaniałymi plażami z białym piaskiem, odkryjesz różnorodność biologiczną obu tych pięknych krajów, a przede wszystkim przepłyniesz kanał Panamski, uznany za ósmy cud świata, który jest najwęższym miejscem między morzem Karaibskim i Pacyfikiem i łączy wody tych dwóch akwenów poprzez trzy śluzy i trzy sztuczne jeziora.

Dzień 1: PRZYLOT DO CIUDAD DE PANAMA
Dzień 2: CIUDAD DE PANAMA – CASCO ANTIGUO – PANAMA VIEJA
Dzień 3: MIRAFLORES – MI PUEBLITO
Dzień 4: CIUDAD DE PANAMA – KANAŁ PANAMSKI - CIUDAD DE PANAMA
Dzień 5: CIUDAD DE PANAMA - PORTOBELO – SAN LORENZO – CIUDAD DE PANAMA
Dzień 6: CIUDAD DE PANAMA - BOGOTA
Dzień 7: BOGOTA – VILLA DE LEYVA
Dzień 8: VILLA DE LEYVA – ZIPAQUIRA - BOGOTA
Dzień 9: BOGOTA - CARTAGENA
Dzień 10: CARTAGENA – WYSPY ROSARIO - CARTAGENA
Dzień 11: CARTAGENA - MEDELLIN
Dzień 12: MEDELLIN – MARINILLA - EL RETIRO – PEÑOL – GUATAPE - MEDELLIN
Dzień 13: MEDELLIN – BOGOTA
Dzień 14: BOGOTA - ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Ciudad de Panama. Transfer do hotelu, położonego w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z informacją o Panamie, Ekwadorze i całej wycieczce.

2 dzień – City tour po trzech Panamach: współczesnej, kolonialnej (Casco Antiguo – lista UNESCO) i Starej (Panama Vieja – lista UNESCO). W części współczesnej przejeżdżamy przez Aleję Balboa, z całą nowoczesną zabudową wokół, później zwiedzamy część kolonialną, wybudowaną w 1673 po zniszczeniu miasta, gdzie będziemy obserwować wąskie uliczki, place, parki i zabytkowe budowle, m. in. Plaza de Francia, Las Bóvedas, kościół San José, kościół San Francisco, katedrę, Teatr Narodowy i Pałac Las Garzas będący siedzibą prezydenta; następnie zwiedzamy Muzeum Kanału. W Panamá Vieja, odległej o 8 km od centrum miasta oglądamy pozostałości po katedrze Nuestra Señora de la Ascensión, klasztorze San José, Urzedzie Miejskim, etc.

3 dzień – Jedziemy do Miraflores, gdzie znajdują się śluzy kanału i skąd można obserwować przepływanie statków przez kanał panamski; tutaj zwiedzimy Centro de Visitantes, gdzie  dowiemy się więcej o historii kanału, jego funkcjonowaniu w dniu dzisiejszym i zobaczymy wystawę dawnych przedmiotów związanych z budową kanału. Po południu wizyta w Mi Pueblito, miejscu gdzie można oglądać typowe budowle z rejonu Darien, Bocas del Toro i półwyspu Azuero, typowe stroje ludowe z Panamy i kupić wyroby ludowe.

4 dzień - Wczesny wyjazd na nadbrzeże Balboa, tam wsiadamy na statek wycieczkowy. Podróż kanałem panamskim przez jego śluzy aż do Gamboa (ok.4,5 godziny) i stamtąd powrót drogą lądową do Ciudad de Panama.

5 dzień – Wycieczka do Portobelo na wybrzeżu morza Karaibskiego, gdzie znajdują się stare fortyfikacje z czasów kolonii (lista UNESCO) – miejsce, które w czasach kolonii było jednym z najważniejszych przez które przechodziło złoto i srebro z Limy do Sevilli; zwiedzimy kościół San Felipe, gdzie znajduje sie słynny Czarny Chrystus z Portobelo. Później zwiedzamy ruiny fortu San Lorenzo (lista UNESCO), leżącego w miejscu gdzie rzeka Chagres wpływa do morza Karaibskiego, położonego w odległości około 45 km od Portobelo. Podróż powrotna do Ciudad de Panama.

6 dzień – Transfer na lotnisko, przelot do Bogoty. Transfer do hotelu położonego w centrum Bogoty, około godziny. Po południu zwiedzanie kolonialnego centrum miasta - Plac Bolivara znajdujący się w centrum Starego Miasta, następnie Kapitol, Katedra i Pałac Sprawiedliwości, dzielnica La Candelaria, znana z kolorowych kamienic z pięknymi  bramami i rzeźbionymi balkonami, słynne Muzeum Złota posiadające ogromną kolekcję złotych wyrobów i biżuterii  prekolumbijskiej Ameryki.

7 dzień - Wycieczka do Villa de Leyva w prowincji Boyacá - położone wysoko w Andach miasteczko, założone przez Hiszpanów w 1572 r to architektoniczna perła Ameryki Poludniowej; zwiedzanie kolonialnego miasteczka i jego zabytków (Plaza Principal z kościołem parafialnym z XVII w., klasztory Św. Augustyna i Św. Franciszka, Karmelitek Bosych, kościół Matki Boskiej z Carmen, kolonialnych budowli w których mieszczą się teraz urzędy i fundacje). Po południu zwiedzanie Muzeum Paleontologicznego ze skamieniałościami liczącymi 120 milionów lat i znajdującej się w pobliżu skamieniałości wielkiego dinozaura.

8 dzień - Po śniadaniu wizyta w Infiernillo – miejscu kultu Indian Muisca, później przejazd do Zipaquirá, podróż ok. 2 godziny. Zwiedzanie podziemnej katedry wyrzeźbionej w złożu soli i zwiedzanie miejscowości Zipaquirá. Powrót do Bogoty.

9 dzień – Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Cartageny, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu City Tour, zwiedzanie kolonialnego centrum miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturowym Ludzkości oraz twierdzy San Felipe i klasztoru La Popa.  

10 dzień - Transfer na nadbrzeże, wycieczka na wyspy Rosario na morzu Karaibskim. Zwiedzanie akwarium na jednej z wysp, później plażowanie na innej wyspie. Późnym popołudniem powrót do Cartageny. Wieczorem chiva rumbera - wycieczka specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach salsy i marengue poznamy klimat tego pięknego miasta.

11 dzień – Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Medellin. Po południu zwiedzanie Medellín (katedra, park Bolívar, plac Botero, muzeum Botero, kościół San Antonio, Acuario Explora), obserwowanie miasta z Cerro Nutibara i zwiedzanie Pueblito Paisa.

12 dzień - Wycieczka do wschodniej części prowincji Antioquia – zwiedzanie Marinilla, Río Negro, El Retiro, Salto de Tenquedamita, El Carmen de Viboral, wejście na El Peñol i obserwowanie wspaniałej panoramy, zwiedzanie Templo La Roca w El Peñol, podziwianie tradycyjnych „zocalos” w Guatapé.

13 dzień - Transfer na lotnisko, przelot do Bogoty. Po południu wjazd kolejką linową na Cerro de Monserrate, obserwowanie panoramy Bogoty z góry, wizyta w sanktuarium znajdującym się na szczycie.

14 dzień - Transfer na lotnisko. Odlot do kraju.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

 

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Budżet