log in

Nurkowanie na Galapagos

Świat podwodny na Wyspach Galapagos jest uważany za jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc na świecie do nurkowania.  Jeżeli chcesz zobaczyć pod wodą coś więcej niż tylko kolorowe rybki, musisz koniecznie lecieć na Galapagos i przeżyć tam niezwykłą przygodę nurkujac otoczony żółwiami morskimi, legwanami, lwami morskimi, i nietypowymi na równiku pingwinami, delfinami i czasem wielorybami. Dla chcących poczuć trochę adrenaliny oferujemy nurkowania z różnymi gatunkami rekinów, w tym także z rekinami- młotami, rekinami wielorybimi, mantarajami i baracudami. 

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • Rejs 8- dniowy na jachcie pierwszej klasy
 • Instruktor nurkowania
 • Zanurzenia (12-14)

Dużą zaletą rejsu jachtem przystosowanym do nurkowania jest to, że masz doskonałe połączenie wycieczek lądowych i podwodnych doświadczeń na archipelagu. Niektóre jachty przystosowane do nurkowania na Galapagos można czarterować i wtedy ustalać trasę i miejsca zanurzeń dostosowując je do własnych pragnień.

Nurkowanie  na Galapagos może być dla początkujących, ale tylko w niektórych miejscach. Raczej jest polecane dla nurków poziomu średniego lub zaawansowanego, zwłaszcza w niektórych obszarach. Warunki do nurkowania na Wyspach Galapagos są uważane jako średniej i wysokiej trudności, biorąc pod uwagę prądy morskie, głębokość i strukturę miejsc nurkowych, temperaturę i faunę.

Dzień 1: PRZYLOT DO QUITO
Dzień 2: TARG W OTAVALO – COTACACHI  - SAN ANTONIO DE IBARRA
Dzień 3: QUITO – BAÑOS - PUYO
Dzień 4: PUYO - QUITO
Dzień 5: GALAPAGOS – WYSPA SN CRISTOBAL – WYSPA LOBOS
Dzień 6: GALAPAGOS – WYSPA SANTA CRUZ – PUNTA CARRION
Dzień 7: GALAPAGOS – WYSPA DARWIN
Dzień 8: GALAPAGOS – WYSPA DARWIN
Dzień 9: GALAPAGOS  - WYSPA LOBOS
Dzień 10: GALAPAGOS – WYSPA ISABELA – PUNTA VECENTE ROCA
Dzień 11: GALAPAGOS – WYSPA SANTIAGO – COUSIN ROCKS
Dzień 12: GALAPAGOS – SAN CRISTOBAL – CENTRO DE INTERPRETACION -QUITO
Dzień 13: QUITO CENTRUM HISTORYCZNE - MITAD DEL MUNDO
Dzień 14: QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień - Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze i wycieczce.  

2 dzień - Wycieczka na targ indiański w Otavalo – po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) i Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze).

3 dzień - Podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVII w.), przystanek przy jeziorku Yambo, w parku Juan Benigno Vela w Ambato, w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej, z których słynie miasteczko. Po południu jedziemy do Puyo „Szlakiem Wodospadów”, który biegnie wzdłuż wąwozów rzeki Pastaza. Po drodze przejedziemy tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i zejdziemy do wodoskadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), najsłynniejszego wodospadu w kraju i przejdziemy po wiszącym moście.

4 dzień - Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i warsztatu wyrobów z drzewa balsa. Podróż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Yanacocha – centrum odzyskiwania zwierzat, gdzie można obserwować zwierzęta zamieszkujące dżunglę amazońską. Po poludniu powrót do Quito.

5 dzień (sobota) - Poranny lot do Baquerizo Moreno na wyspie San Cristobal na Galapagos, stolicy archipelagu, gdzie rozpoczynamy rejs. Po zakwaterowaniu na jachcie płyniemy na wyspę Lobos, gdzie jest dużo lwów morskich. Jest to również miejsce gniazdowania głuptaków niebieskonóżkich i ptaków fragata. Tam mamy próbne zanurzenie i nasze pierwsze zetkniecie z kolonia lwow morskich, których tam jest mnóstwo.

6 dzień - Trzy kolejne zanurzenia zanim popłyniemy ku wyspom Darwin i Wolf (15 godzin rejsu) mamy na Punta Carrion, na wyspie Santa Cruz. Tutaj  można zobaczyć mantaraje, zólwie i duże ilości ryb tropikalnych, bo bliskość równika i prądy morskie, które płyną w pobliżu wpływają na istnienie i konserwację niezwykłej fauny morskiej.

7 dzień – 9 dzień  - W ciągu trzech dni w okolicy wysp Darwin i Wolf mamy 9 zanurzeń. W tym sektorze zawsze można zobaczyć duże ilości delfinów, fragaty i głuptaki, ale dla nurków te wyspy sa synonimem rekinów, głównie rekinów młotów, rekinów wielorybich, rekinów z Galapagos,  których nigdy nie brakuje w sektorze Łuku Darwina. Można tam też zobaczyć rekiny białonose, płaszczki, żółwie i lwy morskie.

10 dzień - W tej części Wysp Galapagos, w pobliżu cypla Vicente Roca na wyspie Isabela obecność zimnego prądu Humboldta prowadzi do niewiarygodnej obfitości życia morskiego, która czyni to miejsce jednym z najbardziej poszukiwanych do nurkowania na archipelagu, ale również jednym z najzimniejszych. Ryby frogfish, ryby księżycowe, krewetki o dziobie zawiasowym, koniki morskie i słynne ryby nietoperze o czerwonych wargach są niespodziankami dla nurków! Zielone żółwie pacyficzne często można spotkać śpiące w prowizorycznych łóżkach utworzonych przez występy; także można zobaczyć lwy morskie, które w mgnieniu oka pojawiają się i nikną z pola widzenia. Rzadki rekin Port Jackson oraz pingwiny Humboldta są również częstymi gośćmi tutaj. W pobliżu cypla Vicente Roca mamy tego dnia 3 zanurzenia.

11 dzień - Nasze ostatnie dwa nurkowania zrobimy w Cousin Rock, które jest jednym z najbardziej znanych miejsc do nurkowania na świecie dla doświadczonych nurków. Znajduje się na północ od wyspy Bartolome i na wschód od wyspy Santiago. Mamy tutaj dobrą widoczność i prądy średnie do silnych; w poblizu znajudje się ściana pokryta czarnym koralem, który ma charakter endemiczny dla wysp (a czarne rafy koralowe ogólnie są dość rzadkie). Tutaj  można  zobaczyć rekiny młoty, płaszczki orły, barakudy, rekiny białopłetwe, rekiny z Galapagos, zółwie, lwy morskie, przy powierzchni pingwiny, ale też rybę nietoperza o czerwonych wargach (Ogcocephalus darwini), wahoo pelagiczne i wyjątkowego konika morskiego o długości 25 centymetrów (jedyny gatunek w całym Oceanie Spokojnym).

12 dzień – Po śniadaniu odwiedzimy Centrum Interpretacyjne, które pozwoli nam dowiedzieć się więcej o historii wysp Galapagos. Później transfer na lotnisko i odlot do Quito.

13 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

14 dzień -  Po śniadaniu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko.

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie: 13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport: Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

 

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Napo Wildlife Center – 4 dni
Napo Wildlife Center jest jednym z najbardziej wygodnych i ekscytujących miejsc w ekwadorskiej Amazonii. Znajduje się w Parku Narodowym Yasuni, ważnym rezerwacie biosfery, deklarowanym przez UNESCO Dziedzictwem Naturalnym Ludzkości , połączenie uroku i prawdziwej natury .....  

Cuyabeno Lodge – 4 dni
Położony w głębi dżungli, Cuaybeno Lodge obiecuje zagłębienie się w Rezerwat Cuyabeno, bogaty w zadziwiającą  florę i faunę...

Wybrzeże – 4 dni
Ruta del Sol prowadzi na słoneczne plaże, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, do wiosek rybackich, do ciekawych ptaków z niebieskimi nózkami albo do miejsc gdzie można obejrzeć spektakl jaki nam oferują humbaki ..... nie możecie tego przegapić...

Budżet