log in

Kolumbia i Ekwador

Nie masz dużo czasu na urlop i chciałbyś wykorzystać maksymalnie ten czas którym dysponujesz? Proponujemy ci za jednym zamachem najciekawsze miejsca w Kolumbii i Ekwadorze. W ciągu dwóch tygodni możesz zobaczyć dżunglę nadamazońską, wysokie Andy, tropikalną plażę i dwa miasta szczycące sie przepiękną starówką z czasów kolonialnych i bedące na liście UNESCO. A oprócz tego wioski indiańskie, wulkany i wiele innych atrakcji.

W skrócie

Zachwyci Cię         14 dni

 • Wycieczka, która powoli Ci odkryć różnorodne krajobrazy Kolumbii i Ekwadoru.
 • Poznanie kultury obu krajów.
 • Poznanie Quito i Cartagena, dwóch miast z pieknie zachowanymi centrami kolonialnymi, obydwa na liscie UNESCO.
 • Odkrycie bujnej flory i fauny amazońskiej dżungli.

Ta podróż pozwala poznać różne obszary Kolumbii i Ekwadoru w krótkim okresie czasu i odkryć różnorodność biologiczną obu tych pięknych krajów. Poznasz kolonialne miasta Quito i Cartagena, które są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Łacińskiej.

Dzień 1: PRZYLOT DO BOGOTY – BOGOTA KOLONIALNA I MUZEUM ZŁOTA
Dzień 2: BOGOTA – VILLA DE LEYVA
Dzień 3: VILLA DE LEYVA – ZIPAQUIRA - BOGOTA
Dzień 4: BOGOTA - CARTAGENA
Dzień 5: CARTAGENA – WYSPY ROSARIO - CARTAGENA
Dzień 6: CARTAGENA - QUITO
Dzień 7: QUITO CENTRUM HISTORYCZNE - MITAD DEL MUNDO
Dzień 8: QUITO - PUYO
Dzień 9: PUYO – MISAHUALLI
Dzień 10: MISAHUALLI – RZEKA NAPO - MISAHUALLI
Dzień 11: MISAHUALLI – QUITO
Dzień 12: TARG W OTAVALO – SAN ANTONIO DE IBARRA - COTACACHI  
Dzień 13: PARK NARODOWY COTOPAXI
Dzień 14: QUITO- ODLOT

Dzień za dniem

1 dzień – Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu położonego w centrum Bogoty, około godziny. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacją o Ekwadorze, Kolumbii  i całej wycieczce. Po południu zwiedzanie kolonialnego centrum miasta - Plac Bolivara znajdujący się w centrum Starego Miasta, następnie Kapitol, Katedra i Pałac Sprawiedliwości, dzielnica La Candelaria, znana z kolorowych kamienic z pięknymi  bramami i rzeźbionymi balkonami, słynne Muzeum Złota posiadające ogromną kolekcję złotych wyrobów i biżuterii  prekolumbijskiej Ameryki.

2 dzień - Wycieczka do Villa de Leyva w prowincji Boyacá - położone wysoko w Andach miasteczko, założone przez Hiszpanów w 1572 r to architektoniczna perła Ameryki Południowej; zwiedzanie kolonialnego miasteczka i jego zabytków (Plaza Principal z kościołem parafialnym z XVII w., klasztory Św. Augustyna i Św. Franciszka, Karmelitek Bosych, kościół Matki Boskiej z Carmen, kolonialnych budowli w których mieszczą się teraz urzędy i fundacje). Po południu zwiedzanie Muzeum Paleontologicznego ze skamieniałościami liczącymi 120 milionów lat i znajdującej się w pobliżu skamienialości wielkiego dinozaura.

3 dzień - Po śniadaniu wizyta w Infiernillo – miejscu kultu Indian Muisca, później przejazd do Zipaquirá, podróż ok. 2 godziny. Zwiedzanie podziemnej katedry wyrzeźbionej w złożu soli i zwiedzanie miejscowości Zipaquirá. Powrót do Bogoty.

4 dzień – Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Cartageny, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu City Tour, zwiedzanie kolonialnego centrum miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturowym Ludzkości oraz twierdzy San Felipe i klasztoru La Popa.  

5 dzień - Transfer na nadbrzeże, wycieczka na wyspy Rosario na morzu Karaibskim. Zwiedzanie akwarium na jednej z wysp, później plażowanie na innej wyspie. Późnym popołudniem powrót do Cartageny. Wieczorem chiva rumbera - wycieczka specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach salsy i marengue poznamy klimat tego pięknego miasta.

6 dzień - Przedpołudnie wolne w Cartagenie. Po poludniu transfer na lotnisko, przelot do Quito, ze zmiana samolotu w Bogocie. Transfer do hotelu w centrum miasta.

7 dzień - Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku  oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie.

8 dzień – Podróż do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVII w.), przystanek przy  jeziorku Yambo, w parku Juan Benigno Vela w Ambato, w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej, z których słynie miasteczko. Po południu jedziemy do Puyo „Szlakiem Wodospadów”, który biegnie wzdłuż wąwozów rzeki Pastaza. Po drodze przejedziemy tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i zejdziemy do wodoskadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), najsłynniejszego wodospadu w kraju i przejdziemy po wiszącym moście.

9 dzień  - Zwiedzanie orchidiarium w pobliżu Puyo (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i warsztatu wyrobów z drzewa balsa. Podróż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Rezerwatu Yanacocha – obserwowanie zwierząt i ptaków zamieszkujących dżunglę ekwadorską. Zakwaterowanie w zajeździe, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek.

10 dzień  - Spływ canoa w dół rzeki Napo i później  Arajuno, następnie wraz z lokalnym przewodnikiem robimy wycieczkę po dżungli pierwotnej, po drodze obserwowanie różnych gatunków roślin i ich właściwości leczniczych; zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki) i płukanie złota w rzece Napo (większość rzek spływających z Kordyliery Wschodniej i Zachodniej Andów jest złotonośna).

11 dzień  - Podróż powrotna do Quito, po drodze przystanek w Papallacta i kąpiel w gorących źródłach, (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C) u stóp wulkanu Antisana – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4000 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco).

12 dzień  - Wycieczka na targ indiański w Otavalo – po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) i Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze).

13 dzień  - Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, trekking do lodowca (5000 m npm), poźniej postój przy jeziorze Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni.

14 dzień -  Po śniadaniu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko.

 

Warunki

Ceny (w dolarach USD na osobę)

 • Nasze ceny nie są obecnie wyświetlane na naszej stronie internetowej, która jest przede wszystkim "wizytówką" naszych produktów w celu zaoferowania pomysłów na podróż.
 • Cayman Tours działa w zasadzie "a la carte". Większość naszych klientów prosi nas o dokonanie zmian w proponowanych programach, tak że musimy stale kalkulować nasze programy. To dlatego zdecydowaliśmy się nie umieszczać określonych cen.

Tak więc, nie wahaj się z nami skontaktować. Wyślemy Ci cenę wraz ze szczegółowym opisem wycieczki i ewenutalnie trasę „na miarę”, jeśli chcesz wprowadzić zmiany do proponowanej przez nas podróży.

W naszej cenie jest wliczone:

 • Zakwaterowanie:13 nocy w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką
 • Transport:Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
 • Wyżywienie:Śniadania i obiadokolacje
 • Inne usługi:
  • Pilot w języku polskim w czasie całej podróży
  • Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Teczka z mapami i informacją

 

W cenie nie są wliczone

 • Loty międzynarodowe
 • Ubezpieczenie
 • Obiady
 • Napiwki i wydatki osobiste

Przedłużenie wycieczki

Rejs po Galapagos – 4,5 lub 8 dni
Nie możesz opuścić Ekwadoru bez wycieczki na archipelag Galapagos, który jest oddalony o ok. 1000 km od wybrzeża Ekwadoru i składa się z trzynastu dużych wysp, sześciu średnich wysp i 215 skalistych wysepek ...

Galapagos – 4 lub 5 dni
Zakwaterowanie w hotelu dla tych, którzy wolą noce spędzić w hotelu, a chcą odkryć te zaczarowane wyspy. Żadne miejsce na świecie nie ma takiej naturalnej różnorodności.

Nurkowanie na Galapagos – 3,4 lub 5 dni
Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp, ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

Budżet