log in

Jacht Nurkowy Deep Blue, 8 dni, cały rok

Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp (Islas Encantadas), ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków ......

W skrócie

Zachwyci Cię 8 dni

  • Wizyta na Wyspach Galapagos, raju unikalnej flory i fauny lądowej i morskiej.
  • Nurkowanie w najpiękniejszych miejscach na archipelagu, nadzorowanych przez zespół specjalistów.
  • Rejs na Deep Blue Diving oferuje maksymalny komfort i doskonałą obsługę, oprócz instalacji do nurkowania w najlepszych warunkach.

Miejsca do nurkowania na Wyspach Galapagos są jednymi z najpiękniejszych w Ameryce Południowej i w świecie w ogóle. Jeśli wulkaniczne krajobrazy wysp Galapagos zyskały sobie nazwę Zaczarowanych wysp (Wyspas Encantadas), ich podwodne bogactwo czynią je rajem dla ryb ... i dla nurków.

Położony w miejscu gdzie spotykają się ze sobą prąd Równikowy i prąd Humboldta, archipelag jest skąpany wodami bogatymi w pożywienie. Istnieje niewiele koralowców w tych głębinach wulkanicznych, ale za to można tu zobaczyć niezwykłą populację pelagiczną: wieloryby, delfiny, lwy morskie, szare rekiny z wysp Galapagos, mantaraje i raje lampart, żółwie, rekiny, rekiny młoty, rekiny wielorybie i skalary. Miłośnicy mikrofauny też znajdą tu coś dla siebie: w niektórych miejscach znajdują się duże ilości  koników morskich, ryb żab, ryb liści i  innych ciekawostkek, a czasem zjawi się ryba samogłów. Przez to, że nie polowano na nią jak na lądzie, fauna morska jest zadziwiająco ufna i ciekawska, co pozwala na zaskakujące spotkania.

Deep Blue to stalowy jacht o 32 m długości i 7,50 m szerokości, zbudowany w 2002 roku specjalnie dla rejsów nurkowych. Jest to duży jacht dla 16 pasażerów, z komfortowymi kajutami, wyposażonymi w wygodne łóżka, klimatyzację i łazienkę. Cztery kajuty znajdują się na niższym poziomie i cztery na górnym pokładzie. Na jachcie znajduje się też salon, jadalnia, biblioteka, stoły multimedialne dla fotografów i kamerzystów; solarium i drugi zadaszony pomost to doskonałe miejsca na relaks. Deep Blue z całym swoim nowoczesnym wyposażeniem sprawi, ze podróż na Galapagos bedzie niezapomnianym przeżyciem.

Wyposażenie: 2 kompresory, jeden z Nitrox, odsalacz wody, dwa generatory (220V/110V, 24/24), radar, GPS, Ploter, Echosonda, SSB, GMDSS, VHF, zestaw tlenowy. Dostęp do miejsc nurkowych jest przeprowadzany na  dwóch łódkach do 8 osób każda.

Dzień 1 : (Poniedziałek) LOT NA GALÁPAGOS - WYSPA SAN CRISTÓBAL - WYSPA LOBOS - KICKER ROCK
Dzień 2 : (Wtorek) WYSPA SEYMOUR NORD
Dzień 3 : (Środa do Piątku): WYSPY WOLF Y DARWIN
Dzień 6 : (Sobota) WYSPA ISABELA - CAP MARSHALL
Dzień 7 : (Niedziela) WYSPA SANTIAGO - COUSINS – BAHIA SULLIVAN / BARTOLOMÉ (SNORKELING)
Dzień 8 : (Poniedziałek) WYSPA SAN CRISTOBAL – CENTRO DE INTERPRETACIÓN – LOT POWROTNY

Budżet